čtvrtek 20. srpna 2015

PRVNÍ TRIMESTR

Aktuálně čekáme miminko a i když už jsme téměř na konci, mrzelo by mě nenapsat pár slov o každém trimestru (navíc skleróza nebolí, tak si to aspoň připomenu za pár let).

První trimestr je fyzicky náročný, přestože mám ukázkové těhotenství bez komplikací. Bolí mě v podbřišku a prsa, která se mi nalila a jsou velmi horká. Co hodinku mám hlad a taky se pořád cítím unavená a chodím spát se slepicemi. Hlad mě budí i v noci, takže jím piškoty a párkrát jsem poslala L. pro banán.

Naštěstí nezvracím, ale těžkost žaludku mě provází celé dny, takže jsem poměrně omezená co se týče stravy (spíše lehká jídla, oběd na dvakrát apod.). Ještě, že existuje Birell, bez něj bych se neobešla. Pomáhá mi s těžkostí, a hlavně je to jedno z mála pití, které mi chutná po celou dobu těhotenství. Piju totiž hlavně vodu, těhu čaje jsou hnusné, z džusu mi není dobře, čaj a kávu nepiju kvůli teinu a kofeinu a různé obarvené vody z obchodu jsem taky zavrhla. Škodlivin kolem je dost, tak proč se dopovat další chemií.

Jedenkrát za noc mě ruší pravidelné čůrání, nevydržela bych do rána. Mám výčitky, že nic nezvládám, jen chodit do práce a spát. Nemůžu pořád uvěřit, že čekáme miminko (podařilo se nám to totiž napoprvé). Protože jsme se rozhodli, že počkáme s oznámením až po tripple testu v 12. týdnu, sdílím vše jen s L. a v některých věcech tápu. Každopádně jsem rychle pochopila, že číst fóra maminek je na nic, a kdybych se měla řídit všema jejich radama, tak žiju velice asketický život. Zdravý selský rozum je nejlepší.

L. těhotenství prožívá se mnou od prvního dne, kdy jsme se to dozvěděli. Miminko chtěl, takže ho zajímá vše kolem, čteme knížku týden po týdnu, chodí se mnou na kontroly a moc mi se vším pomáhá (ne že by to předtím nedělal), a podporuje mě i psychicky, když mám výčitky, že nemám dost sil na úklid apod.MUST HAVE

Tak v prvním trimestru to je jednoznačně Birell, bez toho bych se neobešla a nezvládala neustálý pocit těžkosti. Taky moje těhotenské legíny H&M, které jsem si koupila poměrně brzo, ale díky kterým mě nic nikde netlačí. Skvělá investice, nosím je stále. Pomohla taky sportovní podprsenka z C&A na doporučení od kamarádky. Byla vysvobození pro nateklá a citlivá prsa (mimochodem využívám doteď). No a v zájmu prevence Těhotenský olej od Saloosu, kterým se mažu od začátku jednou denně na prsou a na bříšku a uvidíme, jaký bude výsledek. Každopádně tenhle olejíček je levnější variantou jiných specializovaných těhotenských olejů (stejně jsou prý strie dědičné a pokud je máte mít tak je budete mít, i když mažete olejem za tisícovku), krásně voní a je bio.


K.

Žádné komentáře:

Okomentovat