úterý 20. října 2015

DRUHÝ TRIMESTR

Tohle období bych označila za nejhezčí dobu v těhotenství. Ve 12. týdnu absolvujeme tzv. triple test (odběr krve a velký ultrazvuk), u kterého je přítomen i tatínek, je to skvělý zážitek a dostáváme i video. Jsme rozhodnutí, že nechceme vědět pohlaví a čeká nás krásná povinnost – oznámit těhotenství rodině a přátelům. Všichni jsou nadšení, je to nádhera vidět ty dojaté obličeje.

Přestává mi být ze všeho špatně a najednou mám spoustu energie na všechno. Mohla bych i skály lámat a napadá mě spousta aktivit a činností, které ale není kdy realizovat vzhledem k docházení do práce a dojíždění. Jsem hyperaktivní. Váha zatím nijak závratně nestoupá, ale už jde poznat, že čekám miminko a ne, že jsem přibrala. Celkově se sama sobě líbím, nejsem bledá jako v prvním trimestru. Začínám být lehce sklerotická a vadí mi dlouhé sezení, protože mě píchá v pravých žebrech, bohužel to nejde nijak ovlivnit, protože mám sedavé zaměstnání a v práci prostě sedět musím. Taky mě bolí kostrč, ale hodně pomáhají těhu masáže, na které chodím. Stále mažu jako divá a pořád vlezu do většiny oblečení. Kamarádky mi půjčují své těhu modýlky.

Kolem 16. týdne cítím pohyby, ale zatím o tom nevím (je to jako by mi něco bublalo v břichu), v 18. týdnu dostanu první reálný kopanec a 30. 5. ucítí první pohyb i tatínek (cítil by ho i dříve, ale naše miminko je oportunista). Postupně miminko čím dál více reaguje na naše dotyky, myslím si, že rozpoznává jestli to jsem já nebo L., rádo se mazlí a posouvá se k našim rukám. Napnutá kůže mě svědí, a když se začnu škrábat, tak se posouvá k moji ruce zádičkama nebo dupkou. Bude to mazel. Povídáme si s ním, mazlíme ho, dáváme pusinky. Myslím, že už teď potřebuje cítit lásku.


MUST HAVE:

Tak v II. trimestru přetrvává stále Birell a ostatní věci. Pálí mě často žáha, takže se neobejdu bez mléka a semtam bez Rennie (když není po ruce mléko). Co si užívám jsou těhotenské masáže a co určitě využívám ještě více než obvykle jsou ortopedické vložky a pohodlné boty (Lasocki CCC), protože se přece jenom trošku mění těžiště a stavba těla.

Žádné komentáře:

Okomentovat