neděle 28. února 2016

JAŠKOVSKÁ KRČMA

Jsem gurmán a ráda provozuju gurmánskou turistiku a zkouším zajímavé restaurace. Když jsme bydleli ještě v Ostravě, výběr byl dostatečný. Teď už je to horší a hledat dobrou restauraci je občas jako jehlu v kupce sena. Přesto ale máme v plánu několik v okolí navštívit.


Včera mě L. vyvezl do Jaškovské krčmy v Těrlicku. Už pár let jsem se tam chtěla podívat, dokonce jsme uvažovali, že si tam uděláme svatbu, ale
z logistických důvodů nakonec byla jinde. Tato stylová středověká krčma
s ubytováním je na břehu Těrlické přehrady, takže můžete jídlo spojit s příjemnou procházkou. Interiér je zdoben freskami, nábytek je z masivu a až na klasickou solničku a pepřenku na stolech, které mi do interiéru absolutně neseděly, na mě celkové prostředí udělalo dojem. 


Toto místo je ideální k pořádání oslav a svateb, je zde několik salónků včetně Ohnivé terasy, která je zastřešená a prosklená a dá se využívat v kterémkoli období. Svatbu zde můžete mít i s obřadem přímo na pozemku, v případě nepříznivého počasí vevnitř.

Co se týče menu, výběr je omezený na několik stálých specialit, což mi vyhovuje, protože nerada pátrám ve 100stránkovém jídelníčku a aktuální nabídku, kterou obměňuje šéfkuchař Martin Kapusciak. My si vybrali
Krkovičku z grilu pokládanou na restované fazolky s houbovou omáčkou
a pečené brambory ve slupce s cibulí
a jídlo mě i L. velmi uspokojilo. Vytkla bych možná jen trošku zvadlé fazolky a více soli a pepře, ale to je spíše otázka chutí a my všeobecně kořeníme méně než je obvyklé. Co mě překvapilo byl vinný střik, který byl velmi lahodný, dostala jsem na výběr ze suchého
a polosuchého vína, což se běžně nestává. I tady se ale objevil český nešvar, že za objednanou vodu platíte (i když tady aspoň byla máta a citrón).


Obsluha byla příjemná, rychlá, navíc když viděli, že mám krátký rukáv donesli i přímotop, abych se cítila dobře, a tak si dýško i náš obdiv zasloužili.

Celkové hodnocení 85 % (rezerva je vždycky)
Obsluha 90 %
Jídlo 80 %
Prostředí 90 %

 
A perlička na závěr - budova z 13. století je  opředena tajemstvím. Podle legendy si zdejší lapkové vybudovali tajnou chodbu ze sklepení až do polí.
My jsme ji neobjevili, možná příště...

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat