sobota 12. března 2016

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA 1. DÍL

Když žena otěhotní, mimojiné si uvědomí, že svým životním stylem ovlivňuje i start do života miminka. No a já tak nějak začala uvažovat nejen o tom co jím, ale taky o tom, co na sebe patlám, mažu apod. A začala jsem hledat informace. A na základě toho, co jsem se dozvěděla, jsem se rozhodla, že veškerou svou kosmetiku vyměním za přírodní. Samozřejmě postupně, protože vyměnit vše naráz by nebylo ani ekologické ani ekonomické. 

V loňském roce jsem začala a do letošního roku jsem si dal předsevzetí, že
90 % mojí kosmetiky bude přírodní (zatím nevím jak nahradit třeba laky na nehty, deodorant, parfém atp.).

V první fázi jsem hledala ve značkách jako je Manufaktura a Yves Rocher, které se prezenují jako přírodní kosmetika, ale jak jsem časem zjistila, ne každá přírodně se tvářící kosmetika je opravdu přírodní. Ano, některé jejich výrobky jsou 100 % přírodní, ale ne úplně všechny, a tak mi nezbylo než hledat dál.

Teď už jsem chytřejší a sahám po výrobcích značek Alverde, Weleda, Lavera, Saloos, Nobilis Tilia. Tyhle značky jsou certifikované, ověřené. První čtyři koupíte v DM drogeriích, poslední jmenovanou na netu. A na výběr máte i z mnoha dalších (více zde :Certifikace přírodní kosmetiky). O výrobcích, které používám, se dozvíte v dalším příspěvku.

Pokud vás zajímá, jak si ověřit z čeho je vaše kosmetika, tak velmi jednoduše to jde na stránkách http://www.ewg.org/skindeep/. Do vyhledávače zadáte název ingredience ze složení výrobku a kliknete na search (při dalším hledání doporučuju si v levém sloupečku zaškrtnout pouze Ingredients). Škála je od 1-9, já to řeším tak, že do trojky to neřeším vůbec, od 4 se snažím vyhýbat a to co obsahuje 6 a výše tak vyhazuju do koše.

K.


Žádné komentáře:

Okomentovat