středa 16. března 2016

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA 2. DÍL

Jak jsem předeslala v předchozím příspěvku, do konce roku chci mít z 90 % přírodní kosmetiku, a zatím se mi to celkem daří. Tady je přehled výrobků, které momentálně používám a krátké recenze:1. Sprchový gel Baby od Hippu (je velmi jemný, ale ne 100 % přírodní takže budeme měnit)
2. Repair šampón Alverde s avokádem a bambuckým máslem (super, je to už druhý této značky, méně pění, ale skvěle myje a nádherně voní, skvělá cena)
3. Alverde tělové mléko s olivovým olejem a aloe vera (tady ještě budu hledat, pocitově je lepivé)
4. Nivea pure and natural deodorant (je fajn ale ne 100 % přírodní, takže hledám dál)
5. eau de toilette od Yves Rocher, první verbena, druhá malá do kabelky jablko a skořice (voní velmi příjemně, musím se ale častěji stříkat, složení netuším, takže až doberu budu hledat dál)


1. Domácí jelení lůj (100 % přírodní, složení: kokosový olej, bambucké máslo, med, čokoládový kokosový olej a kakao)
2. Saloos jojobový olej (lze použít do domácí kosmetiky, používám místo nočního krému, ale využití všestranné, navíc je vhodný pro téměř všechny typy pleti)
3. Yves Rocher repair olej na vlasy z makadamových ořechů (používám před mytím vlasů místo masky, zjemní je a promaže, balení budu využívat ještě dlouuuuuhoooo)
4. pasta Lavera (100 % přírodní, tolik nepění ale čistí skvěle, není tak sladká, tuhle už nevyměním)
5. Bio kokosový olej Health Link (primárně používáme pro mimi, jinak do domácí kosmetiky, vaření, nedám na něj dopustit)
6. Bio nerafinované bambucké máslo Purity Vision (používáme do domácí kosmetiky, je úžasné na popraskané rty a 100 % přírodní a za dobrou cenu)


 1. Denní krém s olivovým a slunečnicovým olejem Alverde (zatím jsem spokojená, hydratuje, chrání, je navíc velmi levný)
2. Dvoufázový odličovač očí Alverde (odličuje dobře, pokud ale odličujete i obličej lepí, takže je nutné opláchnou obličej, alternativně používám jojobový olej na mokrém tampónku)
3. Yves Rocher peeling na ruce (tak tenhle je 100 % přírodní a jsem spokojená, ale brzy nahradím domácím)
4. deodorační krém s levandulí na nohy Yves Rocher (mám moc ráda, přehluší zápach, navíc osvěžuje)
5. rychlá osvěžující maska Yves Rocher (nemám žádné negace, ale ani níjak extra pozitivní odezvu)

Pokud se ptáte, jaký je další plán? Třeba se v roce 2017 dostat na 100 % přírodních produktů a z toho na 50 % doma dělaných, protože to má celou řadu výhod (je to ekologičtější - méně odpadů, méně obalů, žádné skleníkové plyny při logistice a výrobě atp.), víte na 100 % co si patláte na obličej, i ekonomické (prostě to vyjde levněji).

A co vy? Jakou kosmetiku preferujete? 

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat