úterý 5. dubna 2016

MEDVĚDÍ ČESNEK

Dnes článek trošku z jiného soudku - chci upozornit na jednu plodinu, kterou můžete sbírat ve volné přírodě, která je velice chutná a kterou u nás najdete téměř všude - MEDVĚDÍ ČESNEK. Sezóna sběru je v plném proudu, kvůli krásnému počasí bych dokonce řekla, že už zbývá jen pár týdnů, protože čím je česnek starší, tím má menší grády.

U téhle cibulovité byliny se sbírají svrchní listy a nejhojněji roste na Moravě a v severních Čechách v lesích podél říček a řek (má rád vlhké prostředí). Má chuť podobnou klasickému česneku, ale je jemnější, nepáchne po něm tolik dech, a je také lépe stravitelnější. Obsahuje vitamín C, fytoncidy, hořčiny a další látky, které upravují trávení, uklidňují křeče žaludku a střev, ničí bakterie ve střevech a zevně urychluje hojení ran a vředů. V lidovém léčitelství se používá na snížení krevního tlaku, proti chřipce, arteroskleróze a astmatu.


Já sbírám medvědí česnek hned na začátku růstu (většinou v květnu, letos už v dubnu) a to pouze listy, které se hodí skvěle do pomazánek, na chleba se sádlem, do vaječiny... Zkoušela jsem i zamrazit ale to se neosvědčilo, sušený doma si zase neuchová aroma. Pro delší uchování z něj dělám pesto - listy společně s arašídy a arašídovým olejem rozmixuju na pastu. Pesto se pak dá zavařit nebo zamrazit, použít na těstoviny nebo na toasty.

TIP PRO LIDI Z OKOLÍ CHOTĚBUZE: Sbírat lze kolem Olše, kolem rybníků v Chotěbuzi, kolem Těšínské přehrady nebo kolem Rybího domu v Chotěbuzi.

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat