pátek 20. května 2016

POMÁHEJ A TVOŘ!

Pomáhej a tvoř! byl název akce, která dnes proběhla na Masarykově náměstí v Ostravě. Možná pro někoho nevýznamná akce z mnoha, ale já jsem neváhala se zúčastnit, protože za a) ráda tvořím, b) ráda pomáhám (a s organizací Adra nemám problém) a za c) tuhle akci pořádala skupina studentek STŘEDNÍ školy. Ano, čtete správně, středoškoláky taky zajímá něco jiného než chodit po pubech. Připomělo mi to, jak jsme kdysi s partou ze třídy nacvičili parodii na Erbenovu Polednici, předvedli tohle divadlo naší škole, uspořádali sbírku hraček i financí pro Domov dětí v Havířově a nakonec za nima před Vánoci zajeli, zahráli jim náš excelentní kousek a rozdali dárky. Nikdy nezapomenu na ten dobrý pocit i nadšené výrazy od obyvatel domova, kteří byli mnohdy v naší věkové kategorii. Ale taky jsem si vzpoměla kolik tenhle nápad přinesl komplikací, nepochopení ze strany pedagogů a vedení školy, a dokonce i z řad našich spolužáků... Takže organizační tým obdivuju, a když jsem jejich nápad objevila na FCB, tak mi nebylo zatěžko přemluvit mamču a uspořádat první výlet s kočárkem vlakem (a K. byla výletem vláčkem opravdu nadšená :-)).


Zhruba kolem jedné jsme dorazily na náměstí s několika stánky, kde jste si mohli za úplatu namalovat hrneček, tričko, tašku, koupit štěstíčko nebo zakoupit mátu a jiné rostlinky, zatočit na kole štěstí, nechat dětem namalovat obličej nebo je nechat si namalovat pískový obrázek atp. a to vše za doprovodu zajímavého programu několika hudebních uskupení na pódiu. Přispět jste taky mohli přímo výběrčím z Adry nebo do kasičky a "občerstvit" jste se mohli výbornou kávou v Mental Café (kdo nevíte o co jde, přečtěte si zde). My odcházeli s medovou kávou a latté sebou, namalovaným hrnkem pro L., tílkem natisknutým s láskou od babičky pro K., štěstíčkem, kominíčkem z kola štěstí, mátou a hlavně s úsměvem na tváři.


Výlet stál za to a protože žádná návštěva se neobejde bez zastávky ve Formaggerii Gran Moravia (pro vynikající máslo a tentokrát i pro jejich sýr Gran Moravia) a návštěvy Tchibo prodejny pro kávu, tak i suvenýrů bylo ještě o několik navíc. Vítě, že momentálně mají v Tchibu velmi lahodnou limitovanou edici fair trade kávy Finca Beatriz? Tak pokud máte někde poblíž jejich prodejnu, tak vyzkoušejte, vřele doporučuju, kromě výrazné a lahodné chuti i aromatu, je navíc fair trade.

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat