pátek 17. června 2016

HLUČÍNSKÁ ŠTĚRKOVNA

Dnes jsme se vrátili z letošní první dovolené a historicky první dovolené s K., kterou jsme prožili s partou kamarádů v kempu u Hlučínské štěrkovny. Pokud tohle místo neznáte, tak vřele doporučuju.  Výhodou je totiž krásná příroda, čistá voda i dobré zázemí.
Kemp byl přes týden poloprázdný, což nám s miminama naprosto vyhovovalo, ale v plné sezóně mají zejména chatky pořád plné. Letos jsme bydleli v dřevěných "srubech", loni v chatkám podobných ubikacím pro dělníky. Oba typy chatek byly vyhovující, v obou jsou poschoďovky. Ubikace jsou zateplené a v loňských třicítkách v nich bylo poměrně dusno, sruby zase mají škvíry, takže když je chladněji, tak se chlad dostane i dovnitř. Jinak vybavení je jednoduché ale odpovídá ceně - jen postele, plastový stůl a židle, malý úložný prostor (500 Kč/noc/chatka), k dispozici jsou polštáře, peřiny a povlečení, takže nemusíte tahat svoje. Toalety i sprchy jsou zrekonstruované, čisté, máte k dispozici toaletní papír i mýdlo. Za sprchu dáte 20 Kč za čtyři minuty, když je kemp prázdnější je voda poměrně horká, při více lidech tak akorát, studenou jsme nezažili. Sociálky jsou strategicky rozmístěné po celém kempu, takže nemusíte chodit daleko. Podobně je to s občerstvením, mimosezónu nejsou otevřeny všechna bistra (na fotu to kousek od nás). Pozor na restauraci za hlavní bránou (ne ta v kempu ale až na parkovišti) - větší humáč jsem už dlouho nezažila.


Co se týče vyžití - dá se zde jezdit na wakeboardu nebo lyžích na automatickém vleku, půjčit si šlapadla, loďku a projet se na malý ostrůvek (nádhera - více v dalším příspěvku). Je tady také lezecká stěna, minigolf, hřiště na beach volejbal, kurty atp. Hodně věcí přibylo od loňského roku a jak jsme viděli i nadále se rekonstruuje. A samozřejmě můžete plavat a blbnout ve vodě a to nejen ve štěrkovně, ale i v přírodních umělě vytvořených "bazénech". Najdete tady i nuda pláž.


V okolí stojí za shlédnutí Dětský ranč, původní mlýny, opevnění v Darkovičkách, centrum Hlučína se zámkem apod.


K.

Žádné komentáře:

Okomentovat