čtvrtek 2. června 2016

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA 3. DÍL

Co si budem vykládat, hodně žen si po ránu než vyjde z domu nejprve "na ksicht namaluje obličej". Já tenhle případ naštěstí nejsem. Příroda mi nadělila pleť bez akné a dalších výraznějších prohřešků, také obočí, řasy i rysy obličeje mám výrazné i bez namalování, takže můžu vylézt na ulici aniž bych použila jedinou šminku. Během let od mé teenagerovské doby jsem vyzkoušela řadu zkrášlující kosmetiky, zpravidla se dříve zkazila, než jsem ji stihla využít, a tak jsem postupně došla k tomu, že mi stačí opravdu jen pár důležitých kousků v kosmetické taštičce. A samozřejmě i dekorační konvenční kosmetiku postupně nahrazuju tou přírodní.

A co tedy obsahuje moje kosmetická taštička?1. řasenky Alverde All in one a Dramatic Curl (přírodní řasenka nevydrží tak dlouho jako ta konvenční, musíte se častěji nařasenkovat, aby měla stejný efekt, ale za zdravé oči to stojí)
2. několik laků na nehty různých značek (zatím jsem eko náhražku nenašla, každopádně si nehty nelakuju denně, takže to snad přežiju)
3. hnědé a šedé duo oční stíny Essence (až dojdou, mám vybrané nové od Alverde)
4. make-up Alverde (tuhý make-up, který zakryje drobné nedokonalosti, sjednotí pleť a který je pocitově velmi jemný, hebký a lehký na tváři)
  5. rtěnka Alverde odstín Coral (tahle rtěnka prostě nemá chybu)
6. neonově růžová rtěnka Oriflame (téhle se nějak nechci zbavit :-), na párty ideální, přestože složení určitě bude obsahovat olovo)
7. rudý lesk Essence stay with me (odstín dokonalý, ale Alverde má taky lesky, takže brzy vyměním za něj)
8. zpevňovací sérum na nehty Alverde (s tímhle sérem jsem maximálně spokojená, dokonce jej používám místo laku, když potřebuju rychlou a úhlednou manikúru)
9. černé linky tekuté i tuhé Alverde (must have každé kosmetické taštičky)
10. hnědozlatavé stíno-linky Essence (doufám, že něco podobného objevím i u nějaké ekoznačky, dají se totiž použít i jako rychlá rtěnka, takže takové 3 v 1, což je velmi praktické)


Možná se vám to zdá málo, ale podle mě by se i tenhle stav ještě dal zredukovat, protože síla není v množství, ale ve schopnosti kosmetiku používat a využívat. A navíc je super vědět, že se vám dekorativní kosmetika včetně manikury vleze do dvou DIY pletených košíků od mamky.

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat