pondělí 3. října 2016

NÁVOD NA DÍTĚ ANEB CO VÁM NIKDO PŘED RODIČOVSTVÍM NEŘEKNE

VAROVÁNÍ PRO BEZDĚTNÉ-POKUD NECHCETE ZTRATIT VEŠKERÉ ILUZE, NEČTĚTE :-)

Pravda je taková, že záhy po tom, co se vám dítě narodí, zjistíte, že jste prostě v koncích... Cítíte se hrozně a nevíte, co máte dělat. Vaší bezradnosti nepomohou ani chytré knížky, ani jiní rodiče, ať už ve vašem věku nebo jiné generace. A intuice? Ta prostě asi spí...
Takových chvil zažijete spoustu, minimálně během prvního roku vašeho děťátka jich bude opravdu hodně. A brzy pochopíte, že návod na žádné, natož vaše, dítě neexistuje. Tady je pár věcí, které můžete od svého dítěte čekat, a o kterých se moc nemluví :-)

Dítě je poseroutka. Kaká vždycky, když se to nehodí, když někam spěcháte, i když normálně kaká jen jednou denně v pravidelnou dobu. A smrdí to. Hóoodně.

Dítě devastuje. Všechno a všechny. Zkouší svoje dovednosti a sílu. Takže škrábe, štípe, rve vlasy, píchá prstíky do oka, kope, bouchá pěstičkami. Taky přes vás leze (i po hlavě). A to všechno bolí. Opravdu bolí.

Dítě je šmudla. Patlá jídlo. Plive. Kreslí jídlem. Všude vleze, všechno vytře. Kaluže, bahno, špína atp. jsou nejlepší kamarádi.

Dítě je vynalézavé. Dostane se tam, kde to nečekáte. Vymyslí takové věci, o kterých se vám ani nezdálo.Dítě je odraz vašich (špatných) vlastností. Je podobné tatínkovi nebo mamince? Ano a hlavně ve špatných vlastnostech. Od prvních dní vám nastavuje zrcadlo.

Dítě je originál. Myslíte si, že na něj bude platit to samé jako na sousedovic Julču? Ani náhodou. Kolik dětí, tolik unikátních řešení standardních problémů. Takže je to jen na vás, na zkoušení a na trpělivosti.

Dítě vytváří nepořádek. Vždy, všude, jakkoli. Je totiž kreativní a tak se projevuje.


Dítě je protivné a vzteklé. Hlavně když ho nechápete, nebo když neděláte to co chce. Nebo jen prostě nemá den. Nebo se vztekáte vy a tak se vzteká taky.

Dítě je barometr vaší nálady. Cítíte se ve stresu, unavení, naštvaní? Tak věřte, že i když si myslíte, že to nedáváte najevo, tak vaše ratolest vám to dá sežrat. Vycítí to a bude podrážděné, plačtivé atp.

Dítě uklízí. A velmi rádo. Jenže na místa, kde to nečekáte, a tak všechno hledáte. Taky chce s vámi vyklízet myčku, a je mu jedno jestli je zrovna nádobí čisté nebo špinavé. Pomáhá vám chystat prádlo (a vytahuje ho z koše), vytírá a vypadá jako zmoklý pes atp. Mysleli jste, že videa typu Proč maminky nestíhají jsou vtip? Nejsou, je to realita.


Dítě je takové, jaké jste ho nechtěli. Použili jste jako bezdětní, že vaše dítě tohle NIKDY dělat nebude? Že vy takhle vychovávat NEBUDETE? tak věřte, že přesně tak, jak jste to nechtěli, tak to BUDE.


K.

1 komentář:

  1. Tohle sedí :D Nicméně po všem tom zlobení se prcek spokojeně usměje a rodič vyměkne, na někoho tak roztomilého se prostě nejde zlobit. Alespoň u nás to tak zatím je :)

    OdpovědětVymazat