čtvrtek 8. prosince 2016

DRUHÝ ADVENTNÍ VÍKEND A PŘEDVÁNOČNÍ ČAS

Druhý adventní víkend konečně splnil moje očekávání. Páteční večer jsme strávili ve společnosti Mikuláše z Nýdku. K. byla nadšená, čertů se nebála, rozsvícení stromku i závěrečný ohňostroj komentovala "júúú", "jééé" atp. No a na závěr několikrát oběhla strom a zatancovala si.


Zatímco sobota byla odpočinková, v neděli jsme vyrazili na rozsvícení stromku a adventní trhy v Karviné-Fryštátě a příští rok tuhle chybu už neudělám. Miliarda lidí, hlasitá hudba bez jakékoli souvislosti s vánocemi tu pravou vánoční atmosféru spíše odvála než navodila. Naštěstí druhá adventní svíce to doma zachránila :-)


Letos jsme si taky užili Mikuláše, K. totiž strašně ráda rozbaluje dárečky takže když někdo zaťukal na dveře a ona za nimi objevila balíček, ta radost v očích byla bezkonkurenční.  A samozřejmě nechybělo její "jéééé" u každé věci, kterou vytáhla.

Taky jsme si vychutnali první snížek a pekli vánoční cukroví. Ale aby předvánoční čas nebyl jen o užívání, tak jsme se letos zapojili do projektu Krabice od bot. Pokud jste o něm neslyšeli, je to moc hezká aktivita spojená s Diakonií Českobratrské církve evangelické a spočívá v tom, že krabici od bot naplníte dárky pro děti, které z různých důvodů rozhodně nebudou mít štědré vánoce. My si vybrali věkovou kategorii 2-4 let a holčičku a do krabice jsme nabalili kreslící potřeby, tričko, sladkosti, My little pony, knížku atp. Více informací o tomhle projektu zde.

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat