středa 4. října 2017

POKOJÍK PRO RARÁŠKA

K. oslavila svoje druhé narozeniny a největším dárkem pro ni byl nový pokojík. Realizace nového pokojíku zabrala celkem 5 dní a ze stávajícího skladiště jsme za tu dobu vytvořili krásné a klidné prostředí pro naší princeznu.

L. měl na starosti stavební úpravy, rozhodli jsme se udělat sádrokartonový strop kvůli odhlučnění, a také kvůli vzhledu, následovala výmalba a dekorace (nakreslený domeček + tapeta z internetu). 

 

Starý nábytek (ještě po mě) jsme restaurovali už dopředu pomocí Balakrylu Uni bílá mat, dokoupili jsme akorát polici Kallax z Ikey, kterou jsme proměnili na lavici a postel. 

 

Hlavní barvou je bílá doplněná o akcenty růžové, modré a žluté podle kufříků, které K. dostala k 1. narozeninám, jako dekor jsem zvolila puntík v několika velikostech. Textilie jsem si ušila sama převážně podle inspirace z pinterestu. 


Moc se mi líbí řešení stolečku. Koupili jsme konferenční stolek Lack a obohatili ho o roli papíru z jedné strany a o boxíky na pastelky z druhé strany. K. tak může kreslit dle libosti, ke stolku se v pohodě vleze i více dětí. 
Hrdá jsem hlavně na úchytky, které jsem si vymyslela ikeáckých Gubbarp a knoflíků.

  

 
Součástí pokojíku je i kuchyňka, kterou jste mohli vidět tady.Pokojík ještě není hotový zbývá nám ještě vybrat lustr, zrenovovat dětské židličky a pořádně připevnit kapsář na plyšáky... 


Pro někoho možná málo úložných prostorů, ale snažíme se mít minimum hraček, takže část obměňujeme, a také si vyměňujeme mezi přáteli. Bojujeme taky s plísní, tak dvě zdi musí být co nejvíce holé. A do budoucna bude samozřejmě pokojík růst a měnit se podle aktuálních potřeb.

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat